Po përgatiste një sulm terrorist, arrestohet 36- vjeçari në aeroportin e Londrës

Një 36- vjeçar është vënë në pranga nga autoritetet britanike, pas dyshimeve se po përgatiste akte terroriste.
“DailyMail“ shkruan se i ndaluari u pikas nga agjentët e Antiterrorit sapo zbriti në Aeroportin Heathroë të Londrës.
Mësohet se 36– vjeçari po mbahet në stacionin e policisë, në perëndim të kryeqytetit britanik
Mediat britanike  citojnë raporte të konfirmuara se i dyshuari po përgatiste një sulm masiv terrorist.

Nonprofit media laboratory

Copyright ©. Te gjitha te drejtat e rezervuara.
Ndalohet rreptesisht prodhimi i faqes dhe pjeseve te saj pa marre te drejten me shkrim te autorit.