Meta: Ja pse u tërhoqën Rama dhe Basha nga pozicionet e tyre

Presidenti i zgjedhur, ka bërë të ditur sipas tij, arsyet për të cilat Basha dhe Rama u tërhoqën nga pozicionet e tyre fillestare dhe arritja te marrëveshja.
Vlerësimet e tij, ai i bëri sonte në emisionin “Zonë e Lirë” të Arian Çanit në TV Klan marrëveshjen Rama – Basha.

Sipas jush, pse u tërhoq Basha?
Presioni ndërkombëtar dhe ndikimi i aleatëve të Bashës, të cilët ishin më realisht për mundësinë e pjesëmarrjes së opozitës në zgjedhje sipas meje janë dy arsye të forta.
Në fund edhe ndenja e përgjegjësisë nga ana e Lulzim Bashës, mundësoi marrëveshjen.

Pse Rama dha kaq shumë, nga paketa “McAllister +” te “Bigmac”?
Të dy do merrnin një përgjegjësi katastrofike, në rast se nuk do ishin tërhequr. DRONI.al

Nonprofit media laboratory

Copyright ©. Te gjitha te drejtat e rezervuara.
Ndalohet rreptesisht prodhimi i faqes dhe pjeseve te saj pa marre te drejten me shkrim te autorit.